У Верховній Раді України представили можливості та ресурси для співпраці громадянського суспільства, народних депутатів та Апарату Верховної Ради

Срд, 16/05/2018 - 13:45

15-16 травня 2018 року в приміщенні Верховної Ради України пройшов десятий "Інформаційний ярмарок», де депутатам, їх помічникам-консультантам, Апарату ВРУ та ЗМІ презентували ресурси та можливості для співпраці з організаціями громадянського суспільства та проектами міжнародної технічної допомоги. Загалом у виставці, яку організували Апарат ВРУ у співпраці з Програмою USAID РАДА, взяли участь понад 40 проектів та організацій, що співпрацюють з Верховною Радою України.

Громадські організації та проекти міжнародної технічної допомоги вже мають дуже багато напрацювань, розробок та експертизи у різних сферах. Ці ресурси можуть бути використані законотворцями на різних етапах своєї роботи. Окрім цього, громадянське суспільство готове долучатися до роботи Верховної Ради, її комітетів та Апарату, щоб зробити Парламент України більш підзвітним, прозорим та ефективним.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив «Інформаційний ярмарок – 2018»: «Проведення інформаційних ярмарків стало традиційним для Українського Парламенту. Така подія є ознакою сучасного етапу розвитку Верховної Ради України - відкритості парламенту: реалізовуючи різноманітні ініціативи та реформуючись, Верховна Рада запроваджує багато традиційних та інноваційних атрибутів відкритості та залучення громадян». Він нагадав, що у Верховній Раді розвивається програма екскурсій, запроваджуються новітні інструменти електронного парламенту (петиції, громадське коментування законопроектів, електронний порядок денний комітетів та погоджувальної ради депутатських фракцій).

В рамках Інформаційного Ярмарку пройшла комунікаційно-освітня експозиція «Шляхи взаємодії Верховної Ради України з виборцями». Співробітники Апарату Верховної Ради України та експерти Програми USAID РАДА представили можливості для комунікації та взаємодії відповідних підрозділів Апарату ВРУ та громадян, зокрема, систему е-петицій, портал обговорення законопроектів та інші е-інструменти, які працюють у Парламенті, забезпечуючи ефективний зворотній зв'язок та можливості моніторингу роботи ВРУ. На заході можна було протестувати роботу електронних інструментів та отримати консультації.

 

Програма USAID РАДА вбачає одним із своїх завдань налагодити ефективний діалог та взаємодію Парламенту та громадянського суспільства, щоб зробити діяльність Парламенту більш прозорою та підзвітною та допомогти впровадити парламентську реформу. Серед продуктів та напрацювань Програми у цій сфері – підтримка єдиної офіційної Програми стажування молоді в Парламенті, забезпечення роботи Європейського інформаційно-дослідницького центру при Верховній Раді України, що готує аналітику з питань формування держав­ної політики та законотворчості. Важливими інструментами взаємодії з громадянським суспільством є створені в рамках Програми у співпраці з профільними підрозділами ВРУ електронні ресурси, зокрема Платформа е-петицій до Верховної Ради, https://itd.rada.gov.ua/services/Petitions, платформа «Портал громадських обговорень зако­нопроектів» https://itd.rada.gov.ua/services/pubd/Info/Index, яка дозволяє громадянам, експертам долучитися до коментування законопроектів під час їх обговорення у комітетах, Е-реєстр громадських організацій, де зібрана інформація про громадські організації, з якими можуть співпрацювати комітети.

Програма USAID РАДА має на меті допомогти народним депутатам України у розбудові відносин з виборцями та вдосконаленні своїх представницьких функцій. Ще одне її завдання полягає у зміцненні та розширенні заходів з просвіти громадян, залучення їх до законодавчого процесу, моніторингу діяльності парламенту та співпраці з народними депутатами, що допоможе збільшити рівень підзвітності їх роботи. Програма USAID РАДА виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з консорціумом відомих українських громадських об'єднань, зокрема, «Інтерньюз-Україна», Громадянська мережа «ОПОРА» та Лабораторія законодавчих ініціатив та ГО
“Ліга Інтернів”.