Учасники координаційної зустрічі проектів технічної допомоги обговорили парламентську просвіту

Срд, 26/02/2020 - 18:30

Програма РАДА провела чергову зустріч проектів технічної допомоги, які співпрацюють з парламентом. Цього разу вона була присвячена питанням громадської парламентської просвіти.

У заході взяв участь керівник Апарату ВР Вячеслав Штучний. Він високо оцінив роботу Освітнього центру ВР, який, незважаючи на недовгий термін своєї діяльності, з липня 2019, зарекомендував себе як ефективний інструмент просвітницької роботи. Керівник Апарату висловив зацікавленість у співпраці з міжнародними організаціями та поінформував про наміри створити тренінговий центр та дослідницьку службу ВР.

Керівниця Освітнього центру Верховної Ради України Марина Терещук докладно розповіла про діяльність та функції центру. Вона інформувала про участь народних депутатів у його роботі, а також про його уроки в регіонах.

Виступ Ірини Іванюк, заступниці голови правління ГО «Агенція з розвитку освітньої політики», був присвячений питанням створення у регіонах мережі інтерактивних парламентських освітній центрів. Їх метою стане покращення обізнаності учнів щодо роботи Верховної Ради України та парламентаризму загалом.

Марія Савіна, експертка з питань парламентської освіти і залучення громадян Офісу парламентської реформи ПРООН, представила комплексну програму парламентської просвіти. На даний момент експерти вже провели оцінку шкільної освіти з точки зору висвітлення у шкільній програмі парламентської тематики. Очікується, що до кінця 2020 робота над програмою буде закінчена, після чого відбудеться тестування розроблених методик у школах.

Учасники обговорили різні аспекти розвитку громадської парламентської освіти.

У дискусії, зокрема, взяли участь народні депутати України Павло Фролов, Юлія Гришина, Вадим Галайчук та Павло Бакунець.

Програма USAID "РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво" виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).