Учасники Парламентського конституційного семінару обговорили процес внесення змін до Конституції

Пон, 23/09/2019 - 19:00

Програма РАДА провела Парламентський конституційний семінар. Захід був присвячений різним аспектам конституційного процесу в Україні. У ньому взяли участь народні депутати, експерти в галузі конституційного права, представники міжнародних організацій.

З вітальним словом до учасників звернулись директор Програми USAID РАДА Ігор Когут і заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування USAID в Україні, Білорусі та Молдові Олександр Піскун наголосив на важливості системності конституційних змін.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Ольга Совгиря розповіла про ряд законів, за які останнім часом проголосувала Верховна Рада, навівши аргументи на користь їхнього прийняття.

Володимир Шаповал, доктор юридичних наук, професор, суддя Конституційного Суду України у відставці та Голова Центральної виборчої комісії у 2007-2013 рр., презентував свою книгу «Конституційний контур Парламенту», видану нещодавно за підтримки Програми РАДА. Крім того, він висловив свої зауваження щодо деяких законодавчих актів, прийнятих парламентом, зокрема щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України.

Своє бачення щодо ряду прийнятих парламентом законів представили голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та член правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.

Сергій Ткаченко, керівник проектів Офісу Ради Європи в Україні, детально зупинився на рекомендаціях, наданих Венеційською Комісією Ради Європи щодо різних аспектів конституційного процесу в України.

Захід відбувся 23 вересня.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).