Учасники зустрічі представників проектів міжнародної технічної допомоги обговорили перспективи роботи парламенту

Чтв, 29/08/2019 - 16:45

28 серпня Програма USAID РАДА провела традиційну щомісячну координаційну зустріч проектів та програм технічної допомоги. Вона була присвячена початку роботи Верховної Ради України IX скликання, прогнозам політичних сил на новий парламентській сезон. Порядок денний також включав презентацію результатів навчання новообраних народних депутатів України.

Почесний президент Київської школи економіки Тимофій Милованов наголосив на зацікавленості в нових підходах для навчання народних обранців, які передбачають швидке здобуття знань та практичних навичок. Він також поділився досвідом організації навчання для 270 представників партії «Слуга народу» та враженнями щодо зацікавленості в навчанні цієї фракції. Він наголосив на необхідності подальшого навчання.

Заступниця директора Програми РАДА Тетяна Бібік поділилась досвідом Програми щодо підходів до навчання. Вона наголосила на основних складових професійних тренінгових програм для народних депутатів України, які мають пройти певне тестування та вимагають високого професіоналізму від тренерів та експертів. Вона підкреслила важливість залучення працівників Апарату ВРУ, які не тільки підсилюють тренінги професійними знаннями, а також знайомлять депутатів з особливостями роботи різних підрозділів Апарату ВРУ.

Друга частина зустрічі була присвячена прогнозам роботи ВРУ IX скликання. Народні депутати України Вікторія Сюмар (фракція політичної партії «Європейська солідарність»), Іван Крулько (фракція політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»), а також Ірина Констанкевич та Ігор Гузь (позафракційні), маючи певний досвід роботи у парламенті 8-мого скликання, наголошували на необхідності надати права опозиції та прийняти відповідний закон.

Народна депутатка Україна Вікторія Сюмар наголосила на необхідності професійного представництва в комітетах ВРУ.

Ірина Констанкевич сказала, що буде продовжувати працювати в комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики та підкреслила необхідність продовжувати реформу освіти і прийняти відповідне законодавство.

Народний депутат України Ярослав Юрчишин (фракція політичної партії «Голос») наголосив на необхідності дотримання норм Регламенту.

Парламентарі Лариса Білозір (позафракційна), Андрій Клочко, Олег Семінський та Галина Михайлюк (фракція політичної партії «Слуга народу») розповіли про плани своєї роботи в обраних ними комітетах.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).