Учасники зустрічі представників проектів технічної допомоги обговорили питання віддаленої роботи парламентських комітетів

Срд, 29/04/2020 - 18:15

В умовах карантину комітети Верховної Ради налагоджують свою діяльність в онлайн-режимі. З якими викликами вони при цьому зіштовхнулись, які інструменти використовують – на цю тему спілкувались учасники щомісячної координаційної зустрічі представників проектів технічної допомоги, яку проводить Програма USAID РАДА.

Після вітального слова директора Програми РАДА Ігоря Когута, експерт Програми Сергій Чередніченко розповів про підтримку, яку вона надає Апарату ВР та комітетам парламенту. Він повідомив про тренінги, проведені спільно з Департаментом комп’ютеризованих систем Апарату, про технічну та експертну допомогу Програми при проведенні комітетських засідань. Експерт також інформував про онлайн-інструменти, які використовуються для організації відеоконференцій, про створення електронних документів.

Роботі Верховної Ради у віддаленому режимі був присвячений виступ керівника Управління комп’ютеризованих систем Апарату ВР Олексія Сидоренка. Він інформував про підготовку засідань в режимі відеоконференцій, електронні системи, які використовуються народними депутатами.

Досвідом організації віддаленої роботи комітету поділилась Анжела Малюга, керівниця секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Вона відзначила зручність користування електронними інструментами та швидкий перехід комітетів на їх використання.

Про комунікаційну підтримку роботи комітетів Проєктом ЄС-ПРООН з парламентської реформи, про використання ними Youtube розповіла його представниця Наталія Ватаманюк.

Експерт Програми РАДА Володимир Крижанівський висвітлив зміни в Регламенті Верховної Ради, які мали місце з серпня 2019. Так, вони стосуються запровадження плану законопроєктних робіт, запобігання повторного першого читання, реєстрації парламентарів перед засіданнями та ін. Він, зокрема, зробив огляд нововведень, які стосуються віддаленої роботи депутатів з використанням онлайнових інструментів; це питання набуло особливої ваги після введення карантину.

Павло Фролов, голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради України Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ звернув увагу на досягненнях парламенту ІХ скликання щодо забезпечення належної роботи. Він також висвітлив окремі аспекти змін до Регламенту.

Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Олександр Піскун розповів про співпрацю USAID з парламентом.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» виконується Фондом Східна Європа і реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).