Український парламент представив на міжнародній конференції свій досвід роботи в умовах карантину

Чтв, 17/09/2020 - 16:45
Як забезпечити роботу парламенту за умов карантину? Чи можливо забезпечити ефективну законотворчу діяльність в онлайн режимі? І головне – як це зробити?

Парламентарі понад 20-ти країн світу, державні службовці та представники бізнесу обмінялися своїм досвідом у сфері цифрової трансформації парламентів в рамках онлайн-конференції LegisTechfor Democracy, організованої за участі парламенту Бразилії.

Серед учасників був і керівник Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради УкраїниОлексій Олексійович Сидоренко. Він поділився зі своїми колегами українським досвідом роботи парламенту в особливий період – час світової пандемії та карантину в Україні. Розповів про законодавчі зміни, які були необхідні для забезпечення віддаленої участі депутатів у засіданнях комітетів та пленарних засіданнях, про організацію віддаленої роботи ВРУ в безпечному та захищеному форматі, про навчання працівників ВРУ основним технічним можливостям для проведення засідань комітетів у режимі відеоконференцій. 

За словами пана Сидоренка – все це стало можливо завдяки злагодженій роботі депутатів, працівників ВРУ та партнерів українського парламенту – Програми USAID РАДА і компанії Microsoft-Україна. І така співпраця принесла значні результати - за період карантину (кінець березня – кінець травня 2020 року) 22 парламентські комітети ВРУ провели понад 300 засідань комітетів у режимі відеоконференції. А нині 401 із 423-х народних депутатів України працює у Системі електронного документообігу ВРУ та Системі «Електронний законопроект». Крім того, за цей час було створено та зареєстровано 820 електронних законопроектів із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Ми щиро раді, що у цей непростий час наша програма змогла вкотре показати себе як надійного партнера Верховної Ради України. Наш експертна та технічна участь дала змогу оперативно підготувати та провести тематичні тренінги, вебінари, створити  спеціальні відеоуроки, провести онлайн-сеанси запитань та відповідей для швидкого і комфортного переходу користувачів електронних парламентських систем на нові формати роботи.

Конференція відбулась 15 вересня 2020.