USAID підтримує Україну у створенні правової держави, яка реалізує принципи демократичного врядування

Пон, 02/07/2018 - 16:00

"27 червня у Верховній Раді України відбувся міжнародний круглий стіл на тему «Конституційні засади діяльності законодавчого органу в Україні».

Захід організовали Венеціанська комісія Ради Європи, Центр політико-правових реформ, Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» спільно з Міжнародним Інститутом демократії і сприяння виборам (International IDEA), за підтримки Європейського Союзу.

Експерт Програми РАДА презентував рекомендації на круглому столі щодо забезпечення сталого функціонування системи стримувань та противаг на основі принципів взаємодії та взаємозалежності гілок влади, а також систематичного та ефективного управління, які підтримали учасники круглого столу. У заході взяли участь близько 90 учасників, включаючи депутатів та їх помічників, працівників Верховної Ради України, працівників Кабінету Міністрів України та представників проектів технічної допомоги.

Оксана Сироїд, Заступник Голови Верховної Ради України

Я вважаю одним із дефіцитів роботи парламенту - брак культури пошуку консенсусу. Немає звички говорити, шукати рішення, яке влаштує різні сторони цього процесу. Ми хочемо, щоб комітети були майданчиком, який би сприяв культурі консенсусу для депутатів. Окрім диктатури більшості (кворуму 226 голосів), функція контролю Уряду є важливою. Передовсім, як Уряд збирає та витрачає гроші людей. Якщо Парламент не може проконтролювати функції виконавчої влади, то сенс парламентської роботи нівелюється. Я думаю, що ми підійдемо до перегляду повноважень у трикутнику між Президентом, Парламентом та Кабінетом Міністрів, не просто для того, щоб збалансувати, а щоб наповнити інституції сенсом їхню роботу.

 

Ігор Когут, Директор Програми USAID РАДА

Ми сьогодні у переддень відзначення 22-ї річниці Конституції України проводимо круглий стіл разом з Верховною Радою України та українськими неурядовими та міжнародними організаціями з переконанням, що саме у Парламенті ми постійно повинні вести мову про Конституцію. Сьогодні дискусія буде йти про статус позапарламентських інститутів у законодавчому процесі, роль Парламенту у формуванні Уряду та контрольну функцію. Дискусії Програми РАДА вже створили атмосферу пошуку бачення щодо реформи Парламенту.

Петро Боднар, Перший заступник Керівника Апарату - керуючий справами

Парламент є і буде ареною важливих дискусій і дебатів, особливо конституційних. Ми, Апарат Верховної Ради, розуміємо своє значення у забезпеченні компетентного і неупередженого процесу розробки і узгодження проектів рішень. Ми радо сприймаємо допомогу міжнародних організацій та співорганізаторів цього заходу у підвищенні нашої експертної та інституційної спроможності в запровадженні інновацій та нових форматів роботи та відкритості роботи парламенту та народних депутатів України. Я сподіваюся, що започатковані нами реформи тренінгових програм, освітніх форматів, інформаційно-експертного супроводу законотворчого процесу будуть впроваджені.   

 
 
Джон Пенелзаступник директора місії USAID в Україні
 

"Конституція України надає Верховній Раді низку важливих функцій. Парламент може призначати чи звільняти посадових осіб, створювати адміністративні органи, перевіряти діяльність виконавчої влади та ініціювати законодавство".

"USAID надає підтримку конституційного процесу. Зокрема, з моменту "Революції достоїнства" у 2014 році та у співпраці з Верховною Радою проект Нове Правосуддя зробив внесок у вивчення та обговорення конституційних змін щодо судоустрою, Програми РАДА з конституційними семінарами, ознайомили депутатів з Конституційною комісією та законопроектами, що підтримують запропоновані зміни до Конституції".

"USAID вітає ініціативу, організовану Парламентом, Венеціанською комісією, Міжнародною організацією IDEA, Програмою РАДА та іншими експертними установами для забезпечення функціонування парламенту відповідно до конституційних принципів. Крім того, дуже важливо, щоб Верховна Рада продовжувала впроваджувати Дорожню карту Місії з оцінки потреб Парламенту Пета Кокса: підвищити якість законодавства та законодавчого процесу, сприяти ефективному виконанню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС".