З 4 по 6 березня команда Програми USAID РАДА відвідала Львів, де провела низку заходів та анонсувала нові завдання наступного етапу Програми

Пон, 11/03/2019 - 15:30

4 березня Програма USAID РАДА ініціювала проведення круглого столу "Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах: стан, виклики, кращі практики та перспективи" з метою обговорити з народними депутатами, депутатами місцевих та обласної рад Львівщини питання  ефективної та дієвої комунікації з виборцями та особливості роботи мажоритарників. 

Програма USAID РАДА вже п’ять років поспіль впроваджує проект "Модельний округ", який впродовж минулих років допоміг народним депутатам та їх командам налагодити більш ефективну якісну та дієву комунікацію та взаємодію з виборцями. Результати проекту засвідчили, що така робота є дуже важливою і дуже потрібною для самих народних депутатів. Адже участь в проекті «Модельний округ» допомагає їм краще відповідати на потреби своїх виборців, звітуватися, ділитися досвідом з командами колег, впроваджувати нові інструменти взаємодії.

Зараз Програма USAID РАДА разом з Апаратом ВРУ працює над створенням методології роботи депутата в окрузі, яка базуватиметься на результатах проекту «модельний округ» та кращих практиках, які впроваджують депутати. Своїм досвідом з учасниками круглого столу, серед яких депутати міських та обласної ради, Апарату ВРУ, громадських організацій, ЗМІ, поділилися народні депутати України Оксана Юринець та Ірина Подоляк.

4 березня експерти Прогами провели фокус-групу  з представниками різних категорій виборців, серед яких - громадські організації, медіа, органи місцевого самоврядування, бізнес. Метою фокус-групи було виявити стан справ, кращі практики, потреби у комунікації та співпраці виборців з народними депутатами, а також шляхи покращення такої взаємодії, зокрема, з боку Апарату Верховної Ради. 

Наразі обговорюється ідея створення в Апараті Верховної Ради окремого структурного підрозділу, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і покращенні комунікації з виборцями. На сьогодні вже погоджено перші кроки до створення такого підрозділу на базі Управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату ВР. Основою методології налагодження алгоритму роботу депутата в окрузі стануть результати проекту «Модельний округ» та кращі практики, які Програма Рада в межах фокус-груп збирає наразі по Україні. Разом з представниками Програми USAID РАДА у фокус-групі також взяли участь представники профільних підрозділів Апарату ВРУ, зокрема співробітники департаменту по зв’язках з органами місцевого самоврядування 

Відкриваючи освітню виставку про Парламент у Львівській міській раді, 5 березня 2019 року Програма USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа, представила львів’янам та гостям міста інформаційно-освітню експозицію «Рада Інфо».
Інформаційні стенди, які два дні розміщалися у холі львівської міської ради, мають на меті у доступній формі розповісти про те, чим займається Верховна Рада, які у неї повноваження і основні функції, як громадяни можуть взаємодіяти з Парламентом, як розробляються і приймаються закони, як формується бюджет, які комітети є у парламенті і яка їхня функція. Мета цієї експозиції - покращити поінформованість громадян щодо того, чим має займається Парламент, і як громадяни можуть впливати на його роботу.

5-6  березня Програма USAID РАДА провела також тренінг «Діяльність народного депутата та його команди» для народних депутатів та помічників-консультантів. Участь у тренінгу взяли помічники НДУ Оксани Юринець, Ірини Подоляк, Михайла Бондара, Михайла Хміля, Дмитра Добродомова, Ірини Констанкевич та Владислава Голуба. Також у тренінгу взяли участь працівники Управління по зв’язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради, яке надалі інституціоналізує напрацювання проекту Модельний округ у Верховній Раді. Експерти та тренери програми в межах тренінгу допомагають учасникам ознайомитись, закріпити та структурувати знання щодо правової основи та форм роботи народних депутатів у Верховній Раді та виборчому окрузі, правової основи діяльності помічників народного депутата та їх основних функцій, правової основи діяльності Верховної Ради України, її структурою та формами роботи, визначити основні форми діяльності та обов’язки народного депутата у виборчому окрузі, цільові групи, з якими взаємодіє народний депутат та шляхи такої взаємодії та ін.

5-6  березня Програма USAID РАДА провела інформаційні сесії у трьох найвідоміших львівських ВНЗ: Львівська політехніка, Український католицький університет та Львівський національний університет імені Франка. Мета цих зустрічей – презентувати студентам та викладачам нові можливості, які відкриває Програма USAID РАДА та Апарат ВРУ. Зокрема, до кінця березня Програма у співпраці з Апаратом ВРУ планує оголосити конкурс серед студентів на пілотний набір на навчання та стажування для подальшої співпраці з Апаратом ВРУ у підготовці аналітичних матеріалів на запит народних депутатів. Планується, що в Апараті ВРУ буде створений прототип парламентської дослідницької служби, який базуватиметься на досвіді та моделі роботи Європейського інформаційно-дослідницького центру, що адмініструвався Програмою впродовж останніх років