Моніторинг дотримання Регламенту ВРУ

Щодо включення до порядку денного низки законів (основних та альтернативних) про Вищий антикорупційний суд України

На сайті ВР України з’явився проект тижневого порядку денного восьмої сесії ВР України восьмого скликання на пленарний тиждень з 5 до 9 лютого 2018 року. Даний проект плану має бути предметом обговорення на Погоджувальній раді депутатських фракцій і депутатських груп в понеділок 5 лютого.

Про розгляд законопроектів «Про Вищий антикорупційний суд»

30 вересня 2016 року набули чинності Закон України № 1401-8 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та Закон України № 1402-8 «Про судоустрій і статус суддів» (нова редакція), якими передбачено створення утворення в системі судоустрою Вищого антикорупційного суду, який є вищим спеціалізованим судом. Проте для його створення та функціонування необхідно прийняти закон, який унормовує порядок формування та роботи Вищого антикорупційного Суду.

Моніторинг роботи парламенту за час сесійного тижня 18-22 вересня 2017 року

Вчергове варто відзначити, що хід засідань Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) порушує 2 норми чинного Регламенту:

Аналіз експертами Програми положень «Дорожньої карти щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України»

1. Варто зауважити, що детальний аналіз експертами Програми положень «Дорожньої карти» засвідчує, що ряд рекомендацій, закладених у ній, не потребують вжиття заходів для їх впровадження. Зокрема це стосується рекомендації стосовно якості поданих законопроектів (№3-5). Чинний на сьогодні Регламент ВР України ( далі – Регламент) надає можливості для виконання тих заходів, які закладені у вказаних рекомендаціях.

Звіт про хід виконання Дорожньої карти щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України

Програма USAID РАДА ( далі- Програма) разом зі своїми партнерами брала участь в усіх заходах стосовно впровадження «Дорожньої карти щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради» (далі – Дорожня карта), починаючи з її презентації у 2015 р. і до цього часу.

Стан реалізації рекомендацій «Дорожньої карти щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України»

Аналіз нинішнього стану реформування українського парламенту

Після Революції Гідності постало питання про всебічну реформу роботи парламенту шляхом прийняття регламентних змін. З одного боку це було викликано необхідністю приведення регламентних положень у відповідність до тексту Конституції, ухваленого наприкінці лютого 2014 року, а саме, коли відбулося повернення до редакції Конституції станом на грудень 2004 р. Доцільним є реформування Регламенту шляхом повернення до редакції, що існувала до внесення змін від 16 жовтня 2010.

Загальний моніторинг шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання

Загалом протягом шостої сесії Верховної Ради України восьмого скликання не відбувалося грубих порушень Регламенту Верховної Ради, тому подаємо аналіз роботи Верховної Ради України на предмет дотримання Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» за окремими складовими роботи парламенту, де зазначимо позитивні та негативні явища, які спостерігалися нами в процесі моніторингу роботи Ради.

Моніторинг роботи Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп)

Сторінки