Моніторинг дотримання Регламенту ВРУ

Парламентська реформа (травень 2018)

Впровадження парламентської реформи є однією з передумов здійснення інших важливих для держави реформ. Адже саме законодавча база виступає інструментом, який допомагає впровадити необхідні зміни.

Парламентська реформа передбачає:

Реалізація парламентської реформи (квітень 2018 року)

Одним з головних напрямків змін у нашій державі є парламентська реформа, що передбачає посилення інституційної спроможності Верховної Ради України та забезпечення реалізації її основних функцій: законодавчої, контрольної та представницької. Ефективність виконання зазначених напрямків безпосередньо впливає на якість законодавства, дієвість контролю за імплементацією законів та представництво інтересів як загалом держави, так і безпосередньо конкретних виборців.

Серед проблем, якими насамперед опікується зазначена реформа, є наступні:

Реалізація парламентської реформи (лютий-березень 2018 року)

(лютий-березень 2018 року)

Однією з основних реформ є парламентська реформа, яка передбачає посилення інституційної спроможності парламенту та забезпечення реалізації його основних функцій: законодавчої, контрольної, представницької. Ефективність виконання зазначених функцій здійснює безпосередній вплив на якість законодавства, контролю щодо імплементації законів та представництво інтересів як і усієї держави, так безпосередньо своїх виборців.

Серед проблем, які має вирішити парламентська реформа, наявні:

Моніторинг дотримання Регламенту Верховної Ради України під час роботи 7 сесії 8 скликання

І. Проведення Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп)

1. На головній сторінці сайту Верховної Ради України не була зазначена повна назва «Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп)» (далі – ПР). Натомість був анонс засідання «Погоджувальної Ради».

Щодо включення до порядку денного низки законів (основних та альтернативних) про Вищий антикорупційний суд України

На сайті ВР України з’явився проект тижневого порядку денного восьмої сесії ВР України восьмого скликання на пленарний тиждень з 5 до 9 лютого 2018 року. Даний проект плану має бути предметом обговорення на Погоджувальній раді депутатських фракцій і депутатських груп в понеділок 5 лютого.

Про розгляд законопроектів «Про Вищий антикорупційний суд»

30 вересня 2016 року набули чинності Закон України № 1401-8 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та Закон України № 1402-8 «Про судоустрій і статус суддів» (нова редакція), якими передбачено створення утворення в системі судоустрою Вищого антикорупційного суду, який є вищим спеціалізованим судом. Проте для його створення та функціонування необхідно прийняти закон, який унормовує порядок формування та роботи Вищого антикорупційного Суду.

Моніторинг роботи парламенту за час сесійного тижня 18-22 вересня 2017 року

Вчергове варто відзначити, що хід засідань Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) порушує 2 норми чинного Регламенту:

Сторінки