Експерти обговорили рекомендації Венеціанської комісії щодо поліпшення люстраційного законодавства

Чтв, 12/02/2015 - 18:00

Два проекти USAID – Програма РАДА і "Справедливе правосуддя" організували експертну дискусію на тему: "Рекомендації експертів Венеціанської комісії та шляхи вдосконалення законодавства у сфері люстрації відповідно до Європейських стандартів".

Метою заходу було обговорити поточний стан люстраційного процесу в Україні та обговорити ініціативи щодо вдосконалення законодавства у сфері люстрації з урахуванням рекомендацій європейських експертів, а також напрацювати власні рекомендації, зокрема щодо посилення гарантій дотримання прав людини, вдосконалення критеріїв та процедури люстрації тощо.

Серед учасників експертної дискусії були члени Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів Маркіян Галабала і Петро Варишко, директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, а також європейські експерти у сфері люстрації Павел Жачек, Радослав Петерман, Роман Давид і Яцек Вигода.

За словами заступника директора Програми USAID РАДА Еліни Шишкіної, люстраційний процес в Україні відбувається повільно не лише через спротив осіб, які за законом підпадають під люстрацію, але й через недосконалість окремих положень законодавства. "Неодноразовими були нарікання на норми закону про очищення влади як від українських правників та правозахисників, так і від експертів Венеціанської комісії. – розповіла пані Шишкіна. – Саме тому ціллю цього заходу є не лише вкотре вислухати рекомендації європейських експертів і звернути увагу на необхідність поліпшення зазначеного закону, а й напрацювати власні рекомендації для його вдосконалення, аби вони стали підґрунтям для відповідного законопроекту".