Помічники нардепів учились аргументувати конституційні подання

Пон, 16/02/2015 - 20:15

Майже 40 помічників-консультантів народних депутатів України відвідали семінар "Конституційні подання: практичні аспекти аргументації", організований програмою USAID РАДА за підтримки секретаріату фракції "Об’єднання "Самопоміч".

Вів семінар Віктор Шишкін – суддя Конституційного Суду України, народний депутат України І-ІІІ скликань. Співдоповідачем виступила заступник директора програми USAID РАДА Еліна Шишкіна.

Семінар висвітлив практичні аспекти конституційних подань від народних депутатів. Були розглянуті види конституційних подань та вимоги до них (правове обґрунтування неконституційності акта або його положень, правове обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні Конституції України або законів України).

Заступник директора USAID Еліна Шишкіна"Оскільки відповідно до закону народні депутати України мають право звертатися до КСУ із поданнями щодо конституційності положень законів або офіційного тлумачення положень Конституції та законів України, то для них та їхніх помічників є дуже важливим знати практичні аспекти аргументації конституційних подань," – розповідає Еліна Шишкіна. "Дуже часто КСУ відмовляє у розгляді подання, яке становлять суспільний інтерес, саме через його недостатнє правове обґрунтування або намагання отримати від КСУ юридичні консультації щодо правозастосування, що не входить до його компетенції.

Також інколи в конституційних поданнях можна знайти багато припущень, що ніяк не можна назвати правовою аргументацію. Оскільки досить часто тексти конституційних подань готують саме помічники народних депутатів, то метою семінару було акцентувати їхню увагу на ці практичні тонкощі, аби в майбутньому конституційні подання були якіснішими".