Помічники народних депутатів "Самопомочі" вивчали структуру, процедури та інструментарій ВР

Птн, 06/02/2015 - 18:00

Програма USAID "РАДА" провела черговий тренінг для понад 40 помічників-консультантів народних депутатів фракції політичної партії "Самопоміч".

На тренінгу розглядалися особливості структури Верховної Ради України, регламентних процедур та завдання таких інструментів, як запити і звернення народних депутатів України.

За словами Володимира Крижанівського, старшого консультанта Програми, який проводив навчання, серед питань, які викликали найбільшу зацікавленість з боку помічників нардепів: регламентні процедури, зокрема, питання оформлення законопроектів та їх реєстрації, проблеми боротьби із порушеннями Регламенту саме при здійсненні законодавчої процедури.

Володимир Петрович також зазначив, що роз‘яснення для помічників нардепів важливості таких інструментів як запит та звернення народного депутата є дуже важливими, оскільки «як запити, так і депутатські звернення переважною більшістю викликані саме зверненнями громадян та громадських організацій до народних депутатів з проханнями про допомогу в боротьбі із чиновницьким свавіллям, корупцією та бездушністю влади на місцях. Були дані роз’яснення про потребу більш широко користуватися можливістю процедури заслуховування тих місцевих чиновників та урядовців, які відповідають на запити і звернення нардепів звичайнісіньким відписками. Адже на сьогодні процедура депутатських запитів виглядає часто-густо такою собі системою без належного зворотного зв’язку, хоча Регламент дає певні важелі для контролю цього процесу».

Навчання новообраних депутатів та їх помічників – один з елементів Програми USAID "РАДА", що має на меті сприяти становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу – Парламенту України.