Семінар у ВР зосередився на роботі команди нардепа

Втр, 17/02/2015 - 17:15

Програма USAID РАДА у співпраці з апаратом парламентської фракції "Самопоміч" організувала семінар на тему: "Лобіювання законопроектів командою народного депутата. Організація роботи команди народного депутата."

Семінар вів Віталій Шабунін, голова правління ГО "Центр протидії корупції". У заході взяли участь близько 70 осіб – здебільшого помічники-консультанти нардепів, але також кілька інтернів Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади.

Одним із завдань семінару був розгляд практичних аспектів роботи команди народного депутата, виходячи з особливостей норм Регламенту ВР, способів роботи зі ЗМІ та журналістами, що спеціалізуються на розслідуваннях, організації співпраці з комітетами, апаратом фракції тощо.

Як зауважив пар Шабунін, якість роботи народного депутата значною мірою залежить від ефективних і злагоджених дій його команди, а також комунікації зі ЗМІ, експертним середовищем і громадянами.

Ольга Лопушанська, помічник-консультант одного з нардепів і колишній інтерн, каже, що більшість з помічників, які відвідали семінар, виконують свої функції зовсім недовго. Тож для них було важливо дізнатися тонкощі підготовки законодавчого акту та особливості його проходження на різних етапах законотворчої процедури включно з обговоренням у комітетах та голосуванням у парламенті.

"Я дуже вдячна Віталію Шабуліну за те, що він поділився своїм досвідом і знаннями. Також висловлюю подяку програмі РАДА, яка робить значний внесок у підвищення кваліфікації представників Верховної Ради України," сказала пані Лопушанська.

Презентація, яку пан Шабунін зробив на семінарі, доступна онлайн: https://prezi.com/yrwp6-cegxyb/presentation/.