Політичні дебати. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року. Мета та висновки

06/11/2017

Асоціація народних депутатів України (АНДУ) разом із Програмою USAID РАДА, що виконується Фондом Східна Європа, в рамках заходів, присвячених вшануванню 25-річчя проведення всеукраїнського референдуму на підтримку проголошення Акту Незалежності України, провели 29 листопада 2016 року круглий стіл «Політичні дебати. Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року. Мета та висновки».

У рамках круглого столу були розглянуті такі питання:
1. 25-річчя Всеукраїнського референдуму;
2. 25-річчя виборів першого Президента України;
3. 25-річчя Біловезьких угод;
4. Чи правильним було рішення не проводити вибори до Верховної Ради України на початку 1992 року? Тобто: чи треба було зробити перезавантаження влади одразу після того, як
Україна здобула незалежність?

Як видно з переліку цих пунктів порядку денного круглого столу, всі вони відбивають проблеми, які стояли перед Україною протягом доволі нетривалого часу – від дня проголошення Акту незалежності і до не більше півроку з того дня. За цей гранично малий проміжок існування української держави вдалося повністю легітимізувати її існування в міжнародному співтоваристві країн, почати і, в оснвоному, здійснити розбудову головних державних інститутів. Саме розкриттю роботи парламенту і уряду в ті місяці був присвячений цей захід Асоціації та Програми USAID РАДА.

Файл публікації: