Виклики для українського законодавства, пов’язані з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству та боротьбу з цими явищами

Насильство щодо жінок і дітей – болюча проблема нашого суспільства, що потребує негайного вирішення. Не один рік Україна зволікала з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Настав час діяти!

Міжфракційне об’єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді вітає випуск збірки матеріалів, присвячених законодавчому забезпеченню боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством в Україні.

Віримо, що незабаром ратифікація Конвенції та прийняття рамкового закону виведе гарантування прав людини в Україні на новий рівень.

Після цього першого, рішучого кроку необхідно йти далі. Адже ефективне впровадження стандартів Конвенції Ради Європи потребує приведення у відповідність чинного законодавства та підзаконних актів. Кожен місяць, тиждень зволікань відтермінує надання допомоги постраждалим від насильства. Тому для українського законодавства надзвичайно актуальним є аналіз викликів, пов’язаних з ратифікацією Конвенції, та напрацювання відповідних рекомендацій. Народні депутати – члени Міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді України будуть враховувати експертні рекомендації у подальшій законотворчій діяльності.

Важко переоцінити роль громадянського суспільства у сприянні ратифікації та виконанні Стамбульської конвенції. Саме громадські організації почали першими надавати постраждалим від насильства допомогу, яку би мала гарантувати держава. Ініціатива і наполегливість громадських активістів, поєднані з фаховим аналізом ситуації, є рушійною силою реформ. Міжфракційне об’єднання «Рівні можливості» у Верховній Раді України активно співпрацює як з урядовими, так і неурядовими та міжнародними партнерами.

Тільки спільно, у тісній взаємодії відомств, громадянського суспільства, міжнародної спільноти, ми зможемо ефективно втілювати Стамбульську конвенцію та досягати високих стандартів правової держави.

Співголови МФО «Рівні можливості» – народні депутати Альона Бабак, Світлана Войцеховська, Марія Іонова, Олена Кондратюк

Файл публікації: