Дні парламенту: результати онлайн-дискусії з народними депутатами України

Срд, 24/02/2021 - 18:15

24 лютого відбулась онлайн-дискусія «Діалог парламентарів та місцевих громад для спільного порядку денного», учасниками якої стали понад 40 осіб. Серед них – народні депутати України, їх помічники, представники місцевих органів влади.

Участь у заході взяли зокрема народні депутати України Ірина Констанкевич, Дмитро Микиша, Андрій Клочко, Віталій Безгін, заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря та інші посадові особи і представники органів місцевого самоврядування.

Учасники обговорили проблеми повноважень і діяльності громад, а також побудови ефективної комунікації органів місцевого самоврядування, громадськості та народних депутатів України. Онлайн-дискусія стала також майданчиком для обміну досвідом виявлення проблем і побудови консенсусу щодо їх вирішення.

Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях привітав учасників та зазначив, що онлайн-дискусія відображає декілька пріоритетів фонду та власне Програми РАДА.

«Такі заходи дозволять нам підтримати ще більше сильних регіональних громадських організацій, які працюють задля зміцнення громад та забезпечення їх ефективної комунікації з народними депутатами. Ще один пріоритет – реалізація нашої ініціативи «Модельний округ» – моделі взаємодії народних обранців з органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями та виборцями. І звичайно – проведення Днів парламенту в регіонах України для наголошення значення, ролі та функцій Верховної Ради України».

Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна» додав, що головна мета онлайн-дискусії – дати представникам ОМС, активних НГО та депутатам поспілкуватися та почути один одного.

«Ми хочемо покращити комунікацію парламенту з українцями. Розказати що робить парламент, чим і для чого він займається, налагодити комунікацію. Крім того проведення таких заходів дозволить зробити так, щоб меседжі регіонів доходили до парламентарів».