Директор Програми USAID РАДА розповів про створення незалежної парламентської служби

Чтв, 22/02/2018 - 17:00

Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, взяв участь у заході, організованому Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно з Комітетом з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України та Парламентською асамблеєю Ради Європи за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» 22 лютого.

Виступаючи перед учасниками Ігор Когут зазначив про потребу створення ефективної, професійної, політично нейтральної, доброчесної парламентської служби парламенту як необхідну умову якісного законодавства. Посилення інституційної спроможності Верховної Ради України дасть змогу підвищити статус парламентської служби у законодавчому процесі, а також забезпечити фаховий аналітичний супровід та рівень довіри населення до парламенту.

У заході також взяв участь Голова Верховної Ради Андрій Парубій, народні депутати України, представники Парламентської асамблеї Ради Європи, Апарату Верховної Ради України та громадянського суспільства. Андрій Парубій повідомив, що «Ми запровадили довготривалу співпрацю з Європейським парламентом, щоб модернізувати і вдосконалювати Верховну Раду. Адже дуже важко вийти на якісну роботу, вийти на якісний продукт без досконалого механізму. І власне цей механізм і створюють і парламент, і парламентська служба, і Регламент Верховної Ради України». 

Парубій також повідомив, що буде ініціювати розгляд у Верховній Раді двох законопроектів - це про кількість комітетів у Верховній Раді, тобто їх скорочення до співвідношення з міністерствами в Кабінеті Міністрів для того, щоб була відповідність між роботою комітетів і роботою міністерств, щоб була більш тісна співпраця. Також буде ініційований законопроект про принципи розподілу комітетів у Верховній Раді між політичними силами.

 

 

Джерело - Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Рубрика: