Ганущак: Якщо громади не об'єднаються добровільно, їх об'єднають примусово — у Львові обговорили зміни до Конституції в частині децентралізації

Пон, 12/10/2015 - 18:00

Програма USAID РАДА провела у Львові інформаційний захід — обговорення проекту зміни до Конституції України щодо децентралізації.

Цільова аудиторія заходу — голови рад та державних адміністрацій, їхні заступники, керівники апаратів цих органів, працівники обласного офісу реформ, представники громадськості та науковці Львівської області. Через негоду участь у заході змогли взяти лише близько 100 осіб.

Обговорення провели старший консультант USAID РАДА Володимир Крижанівський, депутат Верховної Ради 1-го скликання, і запрошений експерт — народний депутат 6-го скликання Юрій Ганущак. Програма USAID РАДА також забезпечила роздаткові матеріали.

Учасників привітав голова Львівської облради Петро Колодій. У своєму виступі він підтримав президентський законопроект про внесення змін до Конституції щодо децентралізації.

Як розповів пан Крижанівський, приблизно три чверті учасників були головами або заступниками голів сільських рад, що наклало певний відбиток на спрямованість обговорення — жвавого, а іноді бурхливого. За його словами, Юрій Ганущак жорстко наполягав на необхідності добровільного об'єднання громад, поки така можливість є. "З весни 2018 року, хто не об’єднався добровільно на вигідних для себе умовах, буде об’єднаний примусово Кабінетом Міністрів", — сказав пан Ганущак. Він також нагадав, що майже в усіх інших країнах, де відбувалося об'єднання громад, ця процедура впроваджувалася без жодних натяків на добровільність.

Інформаційний захід у Львові з питань децентралізації є одним із серії таких заходів, що їх Програма USAID РАДА проводить в обласних центрах на виконання Меморандуму між Адміністрацією Президента України та Фондом Східна Європа (що реалізує Програму) щодо співпраці з метою сприяння розробці і впровадженню реформ в Україні та за погодженням із Секретаріатом Голови Верховної Ради України, Голови Конституційної комісії Володимира Гройсмана.