Голова ВР і посол США вручили дипломи випускникам програми парламентського стажування

Птн, 10/07/2015 - 16:00

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман і Посол США Джеффрі Пайєтт вручили сертифікати 94 випускникам Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади 2014/2015. Десятеро з них отримали дипломи з відзнакою.

Випускна церемонія відбулася у Верховній Раді, яку Пайєтт, звертаючись до випускників, назвав "колискою української демократії".

З вітальними словами також виступили Гройсман, директор USAID РАДА Андрій Шевченко і випускники програми попередніх років: директор ГО "Ліга інтернів" Марія Савіна і заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера. Від імені цьогорічних випускників слово взяла Марія Тютюнник, яка пройшла стажування в Управлінні кадрів Апарату ВР.

Спікер українського парламенту подякував Сполученим Штатам за підтримку програми.

Гройсман: "У наш такий важкий час я подивився на вас — і одразу сповнений оптимізмом, оскільки переконаний, що саме в ваших руках і сьогодення, і майбутнє нашої держави. І надзвичайно приємно, що є програма, яка дозволяє вам добути спільний досвід роботи у парламенті…
Ви знаєте, останні півроку я теж навчаюся. Я теж проходжу певну практику, накопичую свій власний досвід — непростий, складний. Але я знаю, що саме в цих стінах мають відбуватися справжні реформи в Україні, справжня перебудова нашої держави з пострадянської на сучасну європейську державу"

Пайєтт: "Вітаю вас із участю в цій програмі в такий істинно сторичний час. І я не можу зробити краще, аніж повторити пораду, що вам усім її дав спікер Гройсман — скористайтеся моментом, який маєте зараз.
Усі ви — майбутнє України. Усі ви є тими, хто виконає прагнення Майдану і житиме так, аби були виправданими жертви, принесені українцями, які билися й б'ються сьогодні за суверенітет і територіальну цілісність країни.
Просуваючись уперед і намагаючись виправдати великі очікування, покладені на вас спікером Гройсманом, сподіваюсь, ви також знатимете, що вас підтримує народ та уряд Сполучених Штатів"

Шевченко: "Випускники цієї програми зараз працюють на високих посадах у Центральній виборчій комісії, в українському уряді, в українському парламенті. І я просто хочу сказати, що той сертифікат, який ви сьогодні отримаєте, до кінця життя буде, безумовно, знаком якості по тому, що щось особливе є у вас і в тій програмі, яку ви пройшли.
Ви були учасниками цієї програми в особливий час в українській історії. Мені здається, що вперше після 1991 року саме український парламент є безпосередньо локомотивом змін в українському суспільстві. Вдумайтесь: вперше за часи української незалежності саме тут приймаються найвідважніші, найсміливіші рішення, які просувають країну вперед. Я думаю, це особливий привілей, який варто цінувати.
Для Програми USAID РАДА це величезна гордість, що ми маємо можливість підтримувати цю історію"

Учасниками останньої програми є випускники українських вищих навчальних закладів, які були зараховані до програми у вересні 2014 р. з-посеред 376 кандидатів. Вони репрезентують більшість куточків України від Донбасу до Закарпаття й від Чернігівщини до Криму.

Програму парламентського стажування було започатковано в 1995 р. за спільної ініціативи Асоціації колишніх конгресменів США і Верховної Ради України. З 2014 року програму адмініструє Ліга інтернів — об'єднання випускників програми стажування — за підтримки USAID РАДА. З 1995 р. в програмі взяли участь 1393 особи.