Інтерни програми парламентського стажування тренувались проводити "зустрічі в ратуші"

Птн, 29/05/2015 - 20:00

Лабораторія законодавчих ініціатив і ГО "Ліга інтернів" в рамках Програми USAID РАДА організували тренінг з проведення "зустрічей в ратуші" (town hall meetings). Цільовою аудиторією заходу були учасники та випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади, готові надалі працювати над запуском цієї технології в регіонах.

Тренінг мав на меті підготувати фасилітаторів (ведучих) і ноуттейкерів (протоколістів) для подальшого їх залучення до проведення регіональних "Міських зібрань ХХІ століття" (Town Hall Meetings) в рамках реалізації Програми.

Під час тренінгу учасники обговорили варіанти вирішення проблем у трьох сферах: надання адміністративних послуг населенню, боротьба з корупцією та підтримка малого та середнього бізнесу.

Як розповіла виконавчий директор "Ліги інтернів" Марія Савіна, кожен з учасників тренінгу спробував себе у трьох ролях: учасник обговорення, фасилітатор та ноуттейкер. "Це дало змогу побачити процес проведення такого заходу зсередини, а головне – отримати необхідні навички для проведення справжніх "зустрічей в ратуші" у майбутньому", сказала пані Савіна.

Сучасні "зустрічі в ратуші" у форматі "Міських зібрань ХХІ століття" передбачають обговорення на основі декількох попередньо підготовлених сценаріїв – різних варіантів вирішення питання – з відображенням на екранах позицій учасників. Обговорення, учасниками якого є передусім громадяни, зацікавлені у розв’язанні певної проблеми, відбувається одночасно в невеликих групах (від 10 до 12 осіб). Характерно, що експерти, політики, громадські діячі беруть участь в обговоренні на рівних засадах з пересічними громадянами.

Запуск цієї технології у трьох пілотних містах Програми відбудеться орієнтовно в червні – серпні 2015 року.