"Конституційне Перезавантаження: процес, перші досягнення Конституційної комісії та наступні кроки"

Срд, 01/07/2015 - 20:00

Провідні українські політики, експерти в галузі конституційного права, члени Конституційної комісії, представники міжнародних організацій обговорили конституційний процес в Україні під час конференції 1 липня 2015 р. в Києві.

Захід організували Democracy Reporting International Програма USAID РАДА та Реанімаційний пакет реформ. Конференція складалася з двох основних сесій: (1) Процес: Конституційна Комісія та її взаємодія з громадськістю і (2) Сутність: Великий крок вперед? Наша думка про проекти змін до Конституції.

Зі вступними словами до учасників звернулися Анка Фельдхузен, Постійна заступниця Посла Німеччини в Україні, Посол Владімір Рістовскі, Голова Офісу Ради Європи в Україні, та Міхаель Маєр-Резенде, Виконавчий директор DRI.

Директор Програми USAID РАДА Андрій Шевченко був одним з модераторів заходу. За його словами, він був присутній і як директор Програми, і як представник Реанімаційного пакету реформ — "фантастичної спільноти експертів, яка впродовж останніх кількох місяців активно залучена також до конституційного й навколоконституційного процесів".

Детальніший звіт про конференцію доступний на сацті DRI.

USAID РАДА також організувала наживо онлайн-трансляцію конференції. Відеозапис трансляції доступний на YouTube.

Андрій Шевченко: "Одночасно треба вирішити два неймовірно важких завдання. По-перше, є потреба в якісному тексті, який запропонує конкретні рішення і по децентралізації, нарешті поставить людину в центр правової системи нашої країни, зафіксує всі ті надбання, які є в українському суспільстві за останні два роки, задасть хорошу базу для реформ.
З іншого боку, не менш важливим є сам процес — яким чином ця конституція пишеться, тому що вона повинна стати хорошим надійним фундаментом для спільної згоди"