Молоді парламентарі ухвалили "закон" про дорадчі комітети з молодіжної політики

Суб, 25/04/2015 - 14:45

У п'ятницю в Києві завершив роботу "молодіжний парламент" – Ліга молодих парламентарів – який моделював роботу Верховної Ради України. Дводенний захід організувала ГО "Ліга інтернів" спільно з Програмою USAID РАДА, яку реалізує Фонд Східна Європа (ФСЄ).

"Закон", над яким працювали молоді "парламентарі", стосувався створення дорадчих комітетів з молодіжної політики при органах місцевого самоврядування. Учасники заходу розробили законопроект, поділилися на "коаліцію" та "опозицію", вели переговори й прийняли законопроект у першому читанні, розглянули поправки до нього, шукали компроміс і, врешті-решт, ухвалили "закон" в цілому.

 

 

Джед Бартон: "Україна перебуває на критичному перехресті свого розвитку. Аби Україна стала успішною країною, такі люди, як ви, повинні відіграти дуже активну роль у започаткуванні змін, поширенні ідей, забезпеченні належної комунікації між центральним Урядом і народом"

 

За словами заступника директора Програми USAID РАДА Еліни Шишкіної, цей "закон" як рекомендації буде передано до Комітету ВР з питань сім'ї, молодіжної політики та спорту, а також Комітету ВР з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

"У наших молодіжних депутатів поваги до Регламенту і один до одного набагато більше, ніж у справжніх нардепів, – поділилася враженнями пані Шишкіна. – Думаю, що саме діючі депутати можуть повчитися цього у молодіжних".

Напередодні учасників моделювання привітали директор Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джед Бартон, президент ФСЄ Віктор Лях, директор Програми USAID РАДА Едуард Рахімкулов, виконавчий директор ГО "Ліга інтернів" Марія Савіна, народний депутат Іван Крулько та народний депутат трьох попередніх скликань Андрій Шевченко.

Як зазначив пан Бартон, участь у цьому заході дасть молодим парламентарям "добре розуміння навичок, необхідних для розробки нового закону, роботи з іншими людьми в парламенті, досягнення компромісу щодо законодавчого акту".

Пан Лях назвав ключовими для лідерів навички спілкування, навички слухати та чути один одного. "Якщо ви хочете бути лідерами, ви маєте знати, як представляти думку інших".

 

Андрій Шевченко: "Майдан навчив політиків бути на передовій, слухати людей, брати на себе відповідальність і ризикувати життям, коли це потрібно для країни. Зараз прийшов час нарешті навчитися по-справжньому вести повноцінну парламентську роботу. Я дуже бажаю, аби у вас як парламенту вийшло краще, ніж у всіх попередніх українських Верховних Рад"

Пан Рахімкулов розповів, що існує багато "молодіжних парламентів" як інституцій. Але, готуючи проект "Ліга молодих парламентарів", вирішили, що це має бути не інституційне утворення, а таке, що створюється на певний період. "Головне в ньому, напевно, не інституційність, а спілкування між вами, поєднання різних думок і різних позицій, оскільки ви представляєте всі регіони України", звернувся до учасників директор USAID РАДА.

На репрезентативності Ліги молодих парламентарів наголосила й пані Савіна: "Хочу наголосити, що сьогодні в цій залі є представники абсолютно всіх регіонів України. Це для нас дуже важливо, оскільки тут є й представники анексованого Криму, а також Донецької та Луганської областей, де зараз відбуваються воєнні дії".

 

Іван Крулько: "Я вам бажаю, щоби ви досягали цілей, які ви перед собою поставили. Наша країна – країна можливостей, де ті, хто ідуть обов'язково досягнуть мети.
Я побачив в учасниках майбутнє цієї країни. У цих людей дійсно є майбутнє, бо вони не бояться приймати виклик, брати участь у конкурсах і перемагати в них"

 

Утім, одна з молодих парламентарів приїхала аж із Солт-Лейк-Сіті, штат Юта. Олена Георгіу з 2009 р. мешкає у США і бачить себе в майбутньому в Україні "не як політика, а як допомогу політикам, аби використати певний досвід, набутий у Сполучених Штатах".

Моделювання роботи Верховної Ради України – це інтелектуальна гра, що відтворює основні принципи роботи українського парламенту. На місці народних депутатів опиняються молоді люди, які упродовж двох днів не тільки опановують засади роботи Верховної Ради України, а й працюють над підготовкою спільного законопроекту.

Участь у заході взяли участь 54 особи віком від 18 до 28 років, які пройшли конкурсний відбір.