Обговорення змін до Конституції щодо децентралізації проведено ще у трьох областях

Птн, 11/09/2015 - 09:00

У вівторок, середу й четвер Програма USAID РАДА провела обговорення проекту змін до Конституції в частині децентралізації в облдержадміністраціях Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей.

У трьох заходах взяли участь разом близько 200 представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування відповідних областей, депутати, науковці та активісти громадянського суспільства. В Івано-Франківську й Тернополі модератором від Програми USAID РАДА був її заступник директора Едвард Рахімкулов, а в Хмельницькому – старший консультант Володимир Крижанівський. В усіх трьох заходах також взяла участь головний спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лідія Євтушенко.

Обговорення мало на меті роз'яснити суть запропонованих конституційних змін, а також Закону "Про місцеві вибори".

В Івано-Франківську також обговорили виступ голови першої в Україні Печеніжинської об'єднаної територіальної громади, а в Хмельницькому – відмову ЦВК провести вибори у містах обласного підпорядкування Славуті та Нетішині.

"Хмельницька область є лідером у проведенні реформ, тому коло питань було зосереджено на проблемах проведення місцевих виборів у створених громадах", – розповів пан Крижанівський. Щодо ситуації з відмовою, він пояснив її "певною розмитістю правових норм стосовно проведення перших виборів у таких громадах вже 25 жовтня".

Пан Крижанівський також підкреслив, така роз'яснювальна робота дуже корисна на цьому етапі перших кроків втілення реформи місцевого самоврядування в життя.

Обговорення в Івано-Франківську, Тернополі та Хмельницькому продовжили серію аналогічних інформаційних заходів, що в липні та серпні відбулися в Дніпропетровській, Харківській, Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

Програма USAID РАДА провела ці заходи на виконання Меморандуму між Адміністрацією Президента України та Фондом Східна Європа (що реалізує Програму) щодо співпраці з метою сприяння розробці і впровадженню реформ в Україні та за погодженням із Секретаріатом Голови Верховної Ради України, Голови Конституційної комісії Володимира Гройсмана.