Понад 150 кандидатів на участь у програмі парламентського стажування пройшли співбесіди з відбірковою комісією

Чтв, 01/10/2015 - 16:30

Відбіркова комісія завершила проведення співбесід з кандидатами на участь у програмі парламентського стажування 2015/2016.

Співбесіди проходили в будинку комітетів Верховної Ради з понеділка до четверга. У в них взяли участь понад 150 кандидатів, які представляють майже всі регіони України, у тому числі тимчасово переміщені особи з Криму й Донбасу. Перед початком співбесіди, кожний кандидат здавав тест на знання Конституції України.

Відбіркова комісія складалася з представників Апарату ВР, Адміністрації Президента України, ГО "Ліга інтернів", Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і Програми USAID РАДА. Відмінністю цьогорічного процесу співбесід було використання анкет кандидатів в електронній формі замість роздрукованих, як було раніше.

За словами програмного директора USAID РАДА Еліни Шишкіної, члена комісії, цього року була поновлена така форма стажування як волонтери. "Вона є найбільш зручною для тих, хто, наприклад, працює або навчається", — сказала вона. Шишкіна також повідомила, що порівняно з минулим роком значно зросла частка анкет від жінок — 68%.

Завтра буде відбудеться підсумкове засідання комісії. Остаточні результати мають стати відомими з Розпорядження Голови ВР про зарахування на стажування, яке ми очікуємо в середині жовтня.

Заяви на учать у Програмі стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади 2015/2016 подали понад 300 молодих людей, з яких за анкетами запросили на співбесіди близько 150 кандидатів.

Програму парламентського стажування було започатковано в 1995 р. за спільної ініціативи Асоціації колишніх конгресменів США і Верховної Ради України. З 2014 року програму адмініструє Ліга інтернів — об'єднання випускників програми стажування — за підтримки USAID РАДА. З 1995 р. в програмі взяли участь 1393 особи.

У липні цього року Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман і Посол США Джеффрі Пайєтт вручили сертифікати 94 випускникам програми 2014/2015. (Фото: Ліга інтернів)