Представляємо онлайн-курс «Регламент Верховної Ради України»

Чтв, 29/04/2021 - 10:15

Мета онлайн-курсу «Регламент Верховної Ради України»: ознайомити слухачів із змістом і призначенням Регламенту Верховної Ради як ключової складової парламентського процесуального права України.

Цей курс буде цікавим тим представникам депутатського корпусу, які вперше обрані до законодавчого органу, кількатисячному загону помічників-консультантів народних депутатів України, працівникам Апарату ВРУ, громадським активістам.

Курс розраховано на 12 годин самостійного опрацювання.

Зміст цього курсу:

  1. Що таке Регламент Верховної Ради України.
  2. Форми роботи Верховної Ради України.
  3. Що і як голосується у Верховній Раді України.
  4. Законотворчий процес та його суб’єкти.
  5. Законодавча «кухня» та її «продукція»: як створюються закони в парламенті України.
  6. Особливості конституційного процесу у Верховній Раді України та парламентської бюджетної процедури.
  7. Взаємодія Верховної Ради: Президент, Уряд, громадськість.

Для підготовки курсу було використано матеріали, публікації, відео, дослідження Програми USAID РАДА та партнерських організацій ГМ «ОПОРА», ГО «Інтерньюз Україна», ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив».

Зареєструватись на курс можна за наступним посиланням.

Курс є безкоштовним. По закінченню слухачі отримають сертифікат.

Онлайн-курс створено в межах Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Фонд Східна Європа – благодійна неприбуткова українська організація, що розпочала свою роботу у 2008 році. Її мета – допомогти соціальному та економічному розвитку громад України, мобілізуючи ресурси, зміцнюючи громади та підтримуючи партнерство громади, влади та бізнесу. Починаючи від 2008 року, ФСЄ інвестував більше 85 млн грн, залучених від міжнародних донорів, урядів інших держав, приватного сектору, в розвиток України.