Програма парламентського стажування 2015/2016 стартувала

Птн, 20/11/2015 - 18:00

Програма парламентського стажування 2015/2016 була офіційно розпочата урочистою церемонією відкриття у Верховній Раді.

Виконуючий обов'язки Керівника Апарату Верховної Ради Володимир Слишинський і директор Регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джед Бартон привітали 99 нових інтернів і вручили їм свідоцтва учасників програми.

На початку церемонії відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Секретаріатом ВР і ГО "Ліга Інтернів" про подальшу реалізацію Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади. Ця подія стала вінцем 20-річним зусиллям USAID щодо інституціоналізації цього починання в Україні.

Меморандум підписали Володимир Слишинський і голова Ліги інтернів Тарас Притула.

Програму парламентського стажування було започатковано в 1995 р. за спільної ініціативи Асоціації колишніх конгресменів США і Верховної Ради України. З 2009 року програму адмініструє Ліга інтернів, з 2014 р. – за підтримки USAID РАДА. З 1995 р. випускниками програми стали близько півтори тисячі інтернів.

Володимир Слишинський: "Підписання цього меморандуму [про співпрацю з Лігою інтернів] – дуже важлива подія як для інтернів, так і для Верховної Ради, оскільки це є продовженням 20-річної роботи, що проводилася з допомогою Агентства США за міжнародного розвитку Верховною Радою та Лігою інтернів. І ми сподіваємося, що підписання меморандуму дасть новий поштовх цій роботі"

Джед Бартон: "На цьому етапі своєї історії Україна потребує таких людей, як ви, потребує, аби кожний із вас присвятив себе проведенню реформ, що зараз відбуваються у країні й принесуть необхідні країні зміни. Один з колишніх президентів Сполучених Штатів, Джон Ф. Кеннеді, якось сказав: "Не питайте, що ваша країна може зробити для вас – питайте, що ви можете зробити для своєї країни". Зараз саме час для кожного із вас поставити собі таке саме запитання"