Програма РАДА посилює свою команду експертів

Птн, 16/04/2021 - 10:00

Олена Сотник приєдналася до команди Програми РАДА та відсьогодні обіймає посаду Стратегічного радника з питань парламентаризму. На новій посаді пані Сотник посилюватиме співпрацю Програми РАДА з народними депутатами та Апаратом Верховної Ради України, працюватиме над консолідацією зусиль проєктів міжнародно-технічної допомоги, надаватиме експертну допомогу з питань незалежного парламентського контролю, проведення оцінки гендерного впливу законопроектів та покращення комунікації між парламентарями та ключовими стейкхолдерами. Аналітичний, експертний та управлінський досвід Олени Сотник додасть новий імпульс діяльності Програми РАДА та допоможе в посиленні спроможності Верховної Ради України задля становлення відповідального, підзвітного і демократичного парламенту України. 

Під час своєї каденції народної депутатки України VII скликання Олени Сотник була секретаркою Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції, очолювала робочу групу ВР з гендерної експертизи законодавства, була активним членом ініціативною групи народних депутатів з напрацювання і подальшого просування Етичного кодексу народних депутатів,  а також була членом робочої групи місії Пета Кокса щодо напрацьовання реформ парламенту та процедур. Крім цього, Олена була головою комітету з юридичних питань та прав людини у ПАРЄ та членом комітету з юридичних питань та прав людини у ПАРЄ.

З 2016 року співпрацювала з Програмою РАДА в рамкам ініціативи «Модельний округ», яка покликана створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів із виборця­ми та роботи в окрузі за допомогою як класичних, так і інноваційних механізмів та інструментів. Також, в рамках цього компоненту команда Програми РАДА спільно з пані Сотник та ГО «Молодь – Імпульс Змін проводили Форум та Хакатон «Імпульс змін» у Харкові.

Олена Сотник активно захищає права громадян з активною громадською позицією, була однією з ініціаторів створення  Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. Крім цього, Олена була серед ініціаторів створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо перешкоджання досудовому розслідуванню злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту в період листопада 2013 – лютого 2014 року.