Програма USAID РАДА організувала дискусію про проблему процедури голосування, статусу законів та кворуму

Втр, 07/11/2017 - 14:45

В продовження заходів з підтримки парламентської реформи Програма USAID РАДА організувала 3 листопада круглий стіл на тему «Проблема процедури голосування: кворум та статус законів», що відбувся в рамках проведення 10 регламентних дискусій, метою яких є сприяння імплементації парламентської реформи.

У заході взяли участь депутати, Члени Робочої групи з реформування Парламенту, представники Апарату Верховної Ради України, незалежні експерти, юристи, громадський сектор.

Дискусія охопила наступні питання:

  • Ризики і переваги запровадження голосування простою більшістю

  • Запровадження системи голосування за звичайні закони простою більшістю та абсолютною більшістю за особливі (Рекомендація №13 Дорожньої Карти щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України)

Відкриваючи дискусію, Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут наголосив, що у 13 рекомендації Дорожньої карти щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України зазначено: “Процедури ухвалення законодавства у Верховній Раді слід переглянути з метою запровадження системи голосування за звичайні закони простою більшістю за умови наявності кворуму. Мінімальний кворум для ухвалення законів має бути встановлений у відповідності з міжнародними нормами. Вимога щодо абсолютної більшості голосів повинна бути збережена для ухвалення особливих законів виняткової важливості, перелік яких слід визначити з урахуванням міжнародної практики.”

 

Рубрика: