Програма USAID РАДА провела зустріч представників проектів технічної допомоги та парламенту

Срд, 31/01/2018 - 16:45

Кожного місяця Програма USAID РАДА проводить зустріч представників проектів технічної допомоги та парламенту для обговорення актуальних новин.

Під час координаційної зустрічі 31 січня Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко та Юрій Якименко, Заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова, презентували дослідження “Політична культура та парламентаризм в Україні: сучасний стан та основні проблеми”.  

В дослідженні зазначено, що більшість громадян не дуже цікавляться політикою (60% опитаних), але більшість вважають, що політикою цікавитися потрібно (72%). Окрім цього, більшість опитаних відповіли, що ніколи не читали політичних програм партій (56%) та на думку більшості громадян (68%) школи не дають достатньо знань про політичну систему. Дані показники є результатами останніх опитувань, які були проведені Центром Разумкова і ілюструють нагальну потребу в переоцінці та модернізації громадянській освіті, популяризації позитивних аспектів роботи парламенту і важелів громадського впливу на регуляцію цих процесів. На думку експертів реалізація даного впливу можлива крізь призму діяльності різних громадських організацій та акцентування уваги громадськості до результатів досліджень та оцінок експертів. 

Юрій Якименко, Заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова:
«Я думаю, що багато в чому незнання та інформація, яка має негативний характер – в принципі є тими чинниками які з суб’єктивної точки зору громадян впливають на те яким чином парламент сприймається і тут ми бачимо досить серйозну проблему. Іншим боком цієї проблеми є те, що громадяни хотіли б мати інформацію більшою мірою про державний бюджет, про різні законопроекти, які приймаються, але здебільшого вони отримують інформацію про окремі «недоліки» діяльності парламенту. Це питання депутатських статків та їх декларування, що звичайно важливо для громадян, але це зазвичай не зображає самої суті діяльності парламенту. Багато громадян нарікають на відчуття, що деяка інформація від них наміряно укривається».

Також дослідження показало, що про Програму USAID РАДА, яка виконується Фондом Східна Європа, добре знають 48,9 % опитаних депутатів, а 22,2 % відповіли, що діяльність Програми допомагає їм в їх роботі. 

 

Рубрика: