Співробітники Апарату дізнались про роботу парламентської дослідницької служби Польщі

Срд, 23/12/2020 - 15:45

22 грудня Програма РАДА провела онлайн-зустріч з представником Сейму Республіки Польща. Захід зібрав 40 учасників, серед яких були керівники структурних підрозділів Апарату ВР, голови секретаріатів Комітетів, народні депутати України та їх помічники, команда програми РАДА та Інформаційно-дослідницького центру.

Разом з нашим спікером – Томашем Ярошинським, експертом з правових питань Бюро досліджень (Сейм Республіки Польща), учасники заходу поговорили про особливості роботи дослідницької служби. Зосередилися на особливостях побудови ефективної співпраці служби з парламентськими комітетами парламенту.

Відкриваючи захід Андрій Мельничук, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, зазначив: «Завдяки досвіду роботи наших польських колег ми зможемо створити ефективну модель дослідницької служби​ Апарату Верховної Ради. Ми зараз його активно вивчаємо. І нашим локомотивом позитивних перетворень є Інформаційне управління. Досвід також буде важливим і для представників комітетів Верховної Ради, а також їх секретаріатів. Це дозволить нам підвищити аналітичну складову забезпечення проведення парламентських слухань».

Директор програми РАДА Ігор Когут додав: «Основний фокус нашої сьогоднішньої зустрічі – це синергія двох компонентів Програми РАДА. Мова йде про «Модельний комітет» та «Інформаційно-дослідницький центр. Коли комітет готує слухання (парламентські чи комітетські) або працює над важливим законопроектом, то дуже добре, якщо комітет пам’ятає, що може звернутися до Інформаційно-дослідницького центру за додатковою інформацією. Відтак дізнатися як та чи інша проблема вирішується на законодавчому рівні в інших країнах. Ця функція сьогодні здійснюється за підтримки Програми РАДА. Але ми сподіваємося, що у перспективі наступних півроку в Апараті Верховної Ради буде створено повноцінний аналітично-дослідницький відділ».