Учасники круглого столу обговорили роль жінок у зміцненні безпеки та їхній захист в умовах російської агресії

Срд, 04/11/2015 - 13:00

У вівторок Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з Програмою USAID РАДА, Інформаційно-консультативним жіночим центром і Міжнародним правозахисним жіночим центром "Ла Страда Україна" провели круглий стіл на тему "Жінки, мир, безпека: 15 років з прийняття Резолюції РБ ООН 1325".

У роботі круглого столу взяли участь понад 60 осіб – народні депутати України, працівники Апарату ВР, представники центральних органів виконавчої влади, Збройних сил України, наукових установ та громадських організацій.

Учасники заходу обговорили питання реалізації в Україні Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека", зокрема, підготовку Національного плану дій, рівноправну і всебічну участь жінок у підтримці та зміцненні миру і безпеки, а також необхідність посилення захисту жінок, дівчат в умовах російської військової агресії та забезпечення їхніх прав.

За словами народного депутата Ірини Суслової, 15 років, що минули після прийняття резолюції, принесли недостатньо досягнень. "Серед військових миротворців ООН жінки складають лише 3%. Ми знаємо, що терновий шлях Надії Савченко почався не на війні, а ще тоді, коли вона виборювала своє право спочатку вчитися у військовій академії, а потім бути в складі миротворчого корпусу України", – сказала вона.

Пані Суслова також зауважила, що насильство по відношенню до жінок поширене в усіх зонах конфлікту. "З цим зіткнулися і ми в Україні", – додала вона.

Учасники очікують, що рекомендації, запропоновані в ході круглого столу, допоможуть краще планувати конкретні заходи на виконання Резолюції 1325.