Учасники робочої зустрічі обмінялись думками щодо реалізації ґендерної політики на національному і регіональному рівнях

Пон, 13/07/2015 - 16:00

У підкомітеті Верховної Ради з питань ґендерної рівності та недискримінації (Комітет ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин) відбулася робоча зустріч за участю представників Міністерства соціальної політики, територіальних підрозділів органів виконавчої влади, громадських організацій.

Учасники зустрічі, організованої за підтримки Програми USAID РАДА, поділилися своїм баченням проблем реалізації ґендерної політики на національному і регіональному рівнях.

Як зауважила голова підкомітету Ірина Суслова, "у процесі децентралізації зростає роль не лише місцевого врядування в цілому, а й окремих його підрозділів, при чому вони можуть як досягти значно ефективніших результатів, так і занапастити вирішення проблеми".

Експерт USAID РАДА Олена Суслова відзначила, що "одним з негативних факторів впливу на діяльність національного механізму утвердження ґендерної рівності є те, що дуже часто орган виконавчої влади в цій сфері виконує не властиві йому функції та не виконує функції властиві. Це обумовлено тим, що майже всі ініціативи змін належать громадським організаціям і незалежним експертам, діяльність яких є ширшою та іншою, ніж функції влади".

Заступниця завідувача секретаріатом комітету Алла Чигрин відповідає в комітеті за Закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" з самого початку розробки проекту цього закону. За її словами, ґендерна політика ще не зайняла належного місця серед інших проблем суспільства. "Ґендерні проблеми – проблеми людей, тому вони не можуть вважатися другорядними", сказала пані Чигрин.

Президент Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда Україна" Катерина Левченко підкреслила необхідність співпраці влади з громадянським суспільством в напрямку реалізації ґендерної політики, бо "саме громадські організації зберігають інституційну пам'ять змін в ґендерній царині, є фаховими експертами та мають проактивну позицію".