USAID РАДА і ґендерні уповноважені склали новий ґендерний індикатор ВР

Срд, 24/06/2015 - 20:00

Експерт Програми USAID РАДА Олена Суслова головувала на зустрічі ґендерних уповноважених у Верховній Раді, організованій для складення цьогорічного ґендерного індикатора діяльності українського парламенту на зустрічі ґендерних уповноважених у Верховній Раді.

Участь у заході взяли ґендерні експерти секретаріатів комітетів та інших структурних підрозділів ВР.

За словами пані Суслової, експерти відзначили, хоча незначний, але прогрес у ґендерній сенситивності українського законодавчого органу порівняно з попереднім роком. "Це, зокрема, стосується представлення депутатів у комітетах, а саме: вперше жінки є представленими в комітетах, що опікуються питаннями безпеки, енергетики, інформатизації" — сказала вона.

У той же час, як вважає експерт, традиційно поза увагою залишаються проблеми підвищення ґендерної чутливості й рівності в таких сферах як парламентська інфраструктура, культура, персонал тощо.

Щорічний "Ґендерний індикатор діяльності Верховної Ради" базується на Плані дій для ґендерно-сенситивних парламентів Міжпарламентського союзу, адаптованому Програмою USAID РАДА у співпраці з Інформаційно-консультативним жіночим центром. Індикатор охоплює 50 параметрів згрупованих у сім складових відповідно до ключових напрямів дій Плану. Експерти оцінюють кожний параметр за трибальною шкалою від 0 до 2. Таким чином, максимальна загальна оцінка для ідеального парламенту склала б 100.

Загальна оцінка ґендерної рівності у Верховній Раді в 2015 р. становить 27 — на п'ять пунктів більше за минулорічний показник.