USAID РАДА і Мінсоцполітики провели семінари з ґендерної політики в контексті децентралізації

Срд, 16/09/2015 - 16:45

У Чернівцях та Івано-Франківську відповідно 15 й 16 вересня Програма USAID РАДА разом з Міністерством соціальної політики провели семінари на тему "Реалізація принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на місцевому рівні в розрізі процесів децентралізації" для представників місцевих органів виконавчої влади.

Вели семінари ґендерний експерт Програми РАДА Олена Суслова та Директор Департаменту сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики Наталя Федорович.

Практичне значення заходів має також законотворчу складову. Як зауважила пані Суслова, "дискусія під час семінару допоможе робочій групі, яка готує зміни і доповнення до Закону "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", краще орієнтуватися у проблемах реалізації ґендерної політики, а отже суттєво покращити Закон".

Участь у заходах взяли 56 службовців і представників громадянського суспільства – по 28 у кожному з двох міст. Учасники семінарів наголосили на необхідності гнучко відповідати на потреби громади, вчасно і точно визначати проблемні напрямки та вміти на них адекватно реагувати. Розробка та обговорення проектів планів ґендерної політики, на думку присутніх, допоможе їм в майбутньому почуватися впевненіше й на більш високому фаховому рівні.

Олена Суслова: "Процеси децентралізації вимагають від усіх підрозділів на місцях нових зусиль. Це несе додаткове навантаження в такій непростій сфері, як реалізація принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків"

Наталя Федорович : "Цей семінар є добрим прикладом національного механізму утвердження ґендерної рівності в дії, а саме співпраці органів державної влади, громадянського суспільства, міжнародних організацій"