USAID РАДА провела обговорення змін до Конституції щодо децентралізації в 5 обласних центрах

Птн, 07/08/2015 - 12:00

Близько 370 осіб взяли участь у серії інформаційних заходів, які Програма USAID РАДА провела в п'яти обласних центрах для обговорення змін до Конституції в частині децентралізації.

Ці заходи, які відбулися у період з 29 липня до 6 серпня, мали на меті роз'яснити суть запропонованих конституційних змін представникам органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства в Дніпропетровській, Харківській, Волинській, Рівненській та Житомирській областях.

Участь в обговоренні взяли голови рад та державних адміністрацій, їхні заступники, керівники апаратів цих органів, працівники обласних офісів реформ, представники громадськості та науковці. Участь в інформаційному заході в Рівному також взяв народний депутат України Олександр Дехтярчук, який сприяв його успішному проведенню.

Програма USAID РАДА провела ці заходи на виконання Меморандуму між Адміністрацією Президента України та Фондом Східна Європа (що реалізує Програму) щодо співпраці з метою сприяння розробці і впровадженню реформ в Україні та за погодженням із Секретаріатом Голови Верховної Ради України, Голови Конституційної комісії Володимира Гройсмана.

Модератором під час обговорень був старший консультант USAID РАДА Володимир Крижанівський, депутат Верховної Ради 1-го скликання. Програма USAID РАДА також забезпечила роздаткові матеріали та експертів, які робили презентації: професор, член Конституційної комісії Михайло Баймуратов, народний депутат 6-го скликання Юрій Ганущак, співробітниця Інституту громадянського суспільства Ніна Наталенко, головний спеціаліст Мінрегіонбуду Лідія Євтушенко.

На словами пана Крижанівського, обговорення проходило у жвавій та конструктивній атмосфері. "Лише в Дніпропетровську дискусія подекуди виходила із робочого русла, набуваючи дещо мітингового характеру".

На його думку, такі інформаційні заходи варто було би провести і інших обласних центрах, але це мало би сенс до відкриття осінньої сесії парламенту.

Володимир Крижанівський: "Як не дивно, у своїй більшості представники адміністрацій більш адекватно відповідають часу змін, хоча, здавалося б, більш позитивне ставлення мало б бути у представників рад, оскільки саме їм буде передано виконавчу владу на місцях"

Дніпропетровськ, 29 липня 2015 р.

Харків, 30 липня 2015 р.

Луцьк, 4 серпня 2015 р.

Рівне, 5 серпня 2015 р.

Житомир, 6 серпня 2015 р.