Верховна Рада України матиме інформаційно-консультаційні центри в регіонах

Втр, 02/02/2021 - 12:15

29 січня Програма USAID РАДА разом з ГО «Інтерньюз-Україна» провели стратегічну сесію: «Презентація та обговорення концепції інформаційно-консультаційних центрів Верховної Ради України в регіонах (ІКЦР ВРУ)». Експерти проаналізували кращі практики з інформування населення про роботу парламентів та представили модель та можливі формати функціонування майбутніх інформаційно-консультаційних центрів.

Відкриваючи захід Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА сказав: «Сьогодні існує високий запит на інформацію про Верховну Раду України. Важливо, щоб було місце, де люди зможуть її отримати. Де можна буде напряму контактувати з представниками верховної ради та з парламентом, як інституцією. В аспекті розвитку демократії, відкритості та залучення громадян – створення таких інформаційно-консультаційних центрів є вкрай важливими. Адже вони могли б також стати центром прийняття звернень від громадян до депутатів».

Микола Шевчук, заступник Керівника Апарату Верховної Ради України, зазначив: «Інформаційно-консультаційні центри – може стати ефективним форматом комунікації з населення, що важливо для виконання завдання для налагодження ефективної співпраці між парламентарями та людьми».

Керівник Інформаційного управління Апарату ВР Тарас Пастушенко додав: «Головною проблемою є мала обізнаність широких верств населення про роботу Верховної Ради України – її місію, завдання та основні функції. Розуміння інституту Парламенту зараз вкрай низьке. Інформаційно-консультаційні центри можуть допомогти нам зробити крок на зустріч і змінити ставлення людей до парламенту».