Вісім партнерських організацій сприятимуть демократичному представництву та взаємодії депутатів і виборців у округах

Птн, 13/11/2020 - 18:30

13 листопада Програма РАДА провела установчу сесію для громадських організацій, які беруть участь у її грантовій програмі «Громадяни і парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія».

Мета програми – сприяти НУО в реалізації проєктів, спрямованих на розбудову спроможності співпраці народних депутатів України з виборцями в рамках округу, розвиток парламентської просвіти, комунікування реформ і публічні консультації, ґендерне інтегрування на рівні округів, моніторинг діяльності парламентських комітетів.

Всього участь у програмі беруть участь 8 партнерських організацій:

Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» впроваджує проєкт «Розширення мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків для учнів молодшої та середньої школи».

Основне завдання, яке стоїть перед організацією – покращити обізнаність про роль та функції Верховної Ради і про парламентаризм серед вчителів та учнів. Досягнути поставленої мети наші партнери зможуть завдяки розширенню мережі інтерактивних парламентських просвітницьких осередків у 9-ти областях України та залученню народних депутатів та їх команд до громадянської парламентської просвіти.

Центр політико-правових реформ працює над налагодженням сталої взаємодії Парламенту з незалежними громадськими експертами щодо конституційного процесу. Також експерти центру зосередять свою увагу на підвищенні обізнаності громадянського суспільства щодо поточної діяльності Верховної Ради України у сфері конституційного процесу.

Ще один наш новий партнер – Львівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА". Команда працює над реалізацією проєкту під назвою «Народні депутати в нових територіальних громадах: модель інклюзивного діалогу на Львівщині». Експерти організації допоможуть виробити та апробувати модель сталої комунікації народних депутатів та їх команд з представницькими інституціями та посадовими особами територіальних громад.

Підвищенням якості прийнятих рішень Комітетами Верховної Ради України через ефективне залучення зацікавлених сторін займається ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА». Зусилля команди будуть спрямовані на оцінювання системності взаємодії з зацікавленими сторонами, рівня прозорості та підзвітності парламентських комітетів. Також увагу буде приділено і питанню підвищення обізнаності громадян щодо ролі комітетів Верховної Ради України та їхньої діяльності.

На Одещині робота обласної ВГО «Комітет виборців України» спрямована на підвищення продуктивної взаємодії між народними депутатами, які представляють Одеську область, та місцевих груп інтересів на рівні округу. Також, народним депутатам мажоритарникам допомагатимуть у налагодженні комунікації  з виборцями на рівні округу щодо порядку денного ВР та власних законодавчих ініціатив.

Ще один наш партнер – Рівненська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА». Найближчі півроку активісти зосередять свою увагу на підвищенні ефективності взаємодії народних депутатів України та членів їх команд з виборцями та зацікавленими сторонами при розробці законопроєктів через використання інструменту публічних консультацій.

Сприяти відкритому та якісному діалогу між громадянами і народними депутатами України для впровадження реформ та розвитку добробуту в країні. Саме такою є основна мета проєкту «Парламент та громадяни: відкритий діалог», який реалізовуватиме ще один наш новий партнер - «Інститут республіка».

Інститут законодавчих ідей забезпечить моніторинг діяльності Комітетів Верховної Ради задля подальшого посилення їх ефективності та залучення громадськості. Зусилля команди будуть спрямовані на проведення оцінки результативності виконання у 2020 році 23 комітетами парламенту законодавчої, організаційної та контрольної функції. Експерти також зосередять зусилля на оцінці ефективності взаємодії цих комітетів з їх ключовими стейкхолдерами.

Грантова програма впроваджується в рамках напрямку діяльності Програми USAID РАДА «Модельний округ»