За рік ІДЦ підготував понад сотню інформаційних довідок

Пон, 04/01/2021 - 18:15

Програма РАДА провела координаційну зустріч для учасників програми стажування при Інформаційно-дослідницькому центрі ВР (ІДЦ).

Учасники обговорили підсумки 2020 року та окреслили плани діяльності центру в новому році.

Директор Програми РАДА Ігор Когут висловив сподівання на створення вже у близькому майбутньому окремого дослідницького підрозділу в Апараті ВР. Він відзначив великий досвід, накопичений ІДЦ щодо підготовки аналітичних документів; центр був створений близько 3 років тому.

За словами директора Програми, суттєвими перевагами центру є швидкість підготовки інформаційних матеріалів, їх корисність для роботи парламенту і точність, неупередженість інформації, яку він готує.

Стратегічна радниця Програми РАДА Наталя Гнидюк вказала на високий попит органів державної влади на якісну аналітичну інформацію, а також на брак такої інформації. Вона відзначила початок дискусії про створення парламентської служби, що сприятиме утворенню дослідницької інституції.

Пані Наталя звернула увагу на високий фаховий рівень та продуктивність учасників програми стажування. Вона розповіла про подальшу промоцію послуг центру серед нардепів, зокрема про підготовку інформаційних брифів, а також про майбутні майстер-класи для інтернів.

Програма USAID РАДА надає підтримку діяльності ІДЦ. Очікується, що досвід центру буде використаний при створенні повноцінної парламентської дослідницької служби.

  • У 2020 Інформаційно-дослідницький центр ВР, досяг нового рекорду щодо кількості запитів на підготовку інформаційних довідок - 30 запитів на квартал. Всього протягом 2020 року центр підготував 104 інформаційні довідки на запити народних депутатів, секретаріатів комітетів та Апарату ВР.
  • За підтримки Програми РАДА розроблено документи щодо створення дослідницької служби у складі Інформаційного управління Апарату ВР.
  • Проведено 6 презентацій ІДЦ на засіданнях комітетів. Організовано серію онлайн-заходів для ознайомлення народних депутатів та співробітників Апарату ВР з міжнародним досвідом функціонування дослідницьких служб, у яких брали участь представники Конгресу США, Польського Сейму, Британського та Європейського парламентів.
  • Відібрані інтерни за програмою стажування при ІДЦ 2020-2021 пройшли 3 раунди навчання та 2 майстер-класи, включаючи майстер-клас від Дослідницької служби Конгресу США.
  • 11 стипендіатів з 2019-2020 рр. закінчили програму інтернатури при ІДЦ та почали працювати за запитами депутатів та працівників Апарату.