Круглий стіл «Шляхи удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади»

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за ініціативи Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проводить круглий стіл на тему: «Шляхи удосконалення районного рівня адміністративно-територіального устрою України в сучасних умовах проведення реформи децентралізації влади».

На сьогодні відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» відбувається активний процес формування спроможних територіальних громад. В окремих випадках результатом об’єднання стало утворення однієї територіальної громади, межі якої повністю співпадають з межами відповідного району, а відтак відбувається дублювання повноважень органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад та районних рад, районних державних адміністрацій.  Враховуючи зазначене в рамках вказаного круглого столу планується обговорити, зокрема, питання щодо доцільності функціонування таких районів, як окремих адміністративно-територіальних одиниць.

До участі у заході запрошені народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадянського суспільства, експертного і наукового середовища.

Круглий стіл відбувся за сприяння та підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку USAID «РАДA: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Захід відбувається 15 травня 2017 року о 14 год. 00 хв. у приміщенні Верховної Ради України за адресою: вул. М.Грушевського, 18/2, кім. № 12 (вхід через під’їзд № 9). Початок реєстрації о 13:00.

Освітні: 

no