12-13 березня Програма USAID РАДА провела тренінг «Діяльність народного депутата України та його команди» у Дніпрі в рамках реалізації проекту «Модельний округ».

Чтв, 14/03/2019 - 17:30

У тренінгу взяли участь 19 помічників-консультантів народних депутатів України Андрія Денисенка,  Максима Курячого, Олександра Дубініна, Дмитра Шпенова, Вадима Нестеренка та Валентина Дідича.

Під час тренінгу учасники поглибили та структурували знання щодо правової основи та форм роботи народних депутатів у Верховній Раді та виборчому окрузі, правової основи діяльності помічників-консультантів народного депутата України та їх основних функцій, правової основи діяльності Верховної Ради України, її структурою та формами роботи, визначили основні форми діяльності та обов’язки народного депутата у виборчому окрузі, цільові групи, з якими взаємодіє народний депутат та шляхи такої взаємодії та ін.

Учасники відмітили надзвичайну важливість і актуальність проведення навчання для помічників-консультантів та необхідність запровадження системності в цьому процесі.

Тренінг провели тренери тренінгового центру Програми USAID РАДА Борис Карпус та Юлія Копнінська-Петриченко. В якості експерта у тренінгу також взяв участь головний консультант з питань Регламенту та парламентських процедур Програми USAID РАДА, народний депутат України першого скликання Володимир Крижанівський. 

Захід у Дніпрі став третім у серії тренінгів для помічників-консультантів народних депутатів, які Програма USAID РАДА провела з початку року.

Також у заході взяли участь 4 представники Управління по зв’язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради.

У Верховній Раді обговорюється питання створення в Апараті окремого структурного підрозділу на допомогу народним депутатам у їхній роботі в окрузі та комунікації з виборцями. Передбачається, що такий структурний підрозділ буде створено на базі Управління по зв’язках з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради. Такий окремий структурний підрозділ інституціоналізує кращий досвід і практики апробовані в рамках реалізації проекту «Модельний округ» Програми USAID РАДА.  

Довідково про проект модельний округ:

Одним з напрямків діяльності Програми USAID РАДА є впровадження проекту «Модельний округ», який покликаний створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями за допомогою як класичних, так і інноваційних механізмів та інструментів. Завдання проекту «Модельний округ» - надання команді народного депутата ефективних механізмів комунікації та взаємодії із виборцями, різноманітної підтримки (експертна, аналітична, технічна, організаційна) для вирішення актуальних проблем округу, налагодження ефективної комунікації та співпраці з різними категоріями виборців та сприяння у виконанні ними представницької функції. Більше інформації за посиланням

В рамках проекту, зокрема, розроблено та проводиться тренінг для помічників-консультантів на тему «Діяльність народного депутата України та його команди».