Громадські організації презентували дослідження про державні субвенції на зустрічі представників проектів технічної допомоги

Срд, 29/11/2017 - 17:00

Кожного місяця представники проектів технічної допомоги та парламенту збираються в офісі Програми USAID РАДА, щоб обговорити актуальні новини парламенту та проектів міжнародної технічної допомоги. Під час зустрічі 29 листопада Анатолій Бондарчук, координатор проекту в рамках Програми USAID РАДА та Андрій Савчук, аналітик Громадянської мережі ОПОРА, Іван Сікора, експерт Фундації "Відкрите суспільство" презентували два дослідження, виконані в рамках Програми USAID РАДА.

Перше з них зробила Громадянська мережа ОПОРА, проаналізувавши субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Друге - Фундація Відкрите суспільство для того, щоб вплинути на зменшення ваги політично мотивованих бюджетних рішень та сприяти попередженню ризиків політичної корупції в діяльності народних депутатів.

З дослідженнями ви можете ознайомитися на нашому сайті:

  • Державні субвенції: хто скільки «напросив» на округ - аналіз Громадянська мережа ОПОРА - https://goo.gl/6SHPoh
  • Позбутися «діжок із салом» та «гречки» - Фундація Відкрите суспільство - https://goo.gl/XJi6hP

Ігор Когут, директор Програми USAID РАДА, зазначив, що дослідження про державні субвенції Громадянської мережі ОПОРА спричинило неоднозначне сприйняття. Він повідомив, що презентація народними депутатами субвенція як свого внеску є небезпечними форматом комунікації з виборцями. У свою чергу, Програма USAID РАДА навчає депутатів завдяки проекту Модельний округ, який посилює співпрацю народних депутатів та виборців задля вирішення важливих для округу проблем.