Орієнтаційний тиждень учасників стажування у Апараті Верховної Ради

Втр, 30/01/2018 - 14:30

Традиційно, навчання на Програмі стажування в Апараті Верховної Ради України розпочинається з ближчого знайомства з Парламентом, його структурою, особливостями роботи тощо.

Що таке Верховна Рада України відповідно до Конституції України, яка її структура, функції та повноваження, інтернам розповіла асистент ГО «Ліга інтернів» Юлія Телешова. Також вона детальніше висвітила питання, хто такі народні депутату, – яким вимогам вони повинні відповідати, як обираються, які їх повноваження та особливості роботи. Наприклад, сьогодні у Верховній Раді України 423 народні депутати, об’єднані в 6 фракцій, 2 групи, є й позафракційні, усі вони працюють у складі 27 парламентських комітетів та 1 спеціальної комісії.

Наступна спікерка Наталі Ватаманюк, яка представляє Програму розвитку ООН в Україні, розповіла про парламентську реформу, а також торкнулася питання обізнаності громадян з роботою законодавчого органу країни. Так, пані Наталі повідомила, що, за результатами опитування, близько 90% людей сприймають Верховну Раду України лише як депутатів. Також значна частина населення не може дати однозначної відповіді на питання про роль парламентських коаліції та опозиції. Також спікерка розповіла про портал відкритих даних, онлайн-інструмент для звітування народних депутатів, портал громадського обговорення законопроектів, електронні петиції до ВРУ тощо. Усі ці інструменти є свідченням високого рівня відкритості Парламенту.

Несподіванкою для інтернів стала інформація, що населення країни не зовсім охоче бере участь у виборах – лише 47,58% громадян з`являються на виборчих дільницях. Також, зважаючи на реакцію слухачів, їх здивував той факт, що після Революції Гідності (2013–2014 рр.) не було ухвалено жодних законопроектів, що визначали б будь-які реформаторські ідеї.

Детальніше з роботою порталу відкритих даних Верховної Ради України інтерни мали можливість ознайомитися завдяки своєрідній «екскурсії», яку провів керівник Управління комп’ютеризованих систем Олексій Олексійович Сидоренко.

Про структуру Апарату ВРУ, особливості державної служби та конкурсного відбору на зайняття вакантних посад у Верховній Раді України розповіла заступник керівника Управління кадрів Апарату ВРУ Олена Аркадіївна Сміян. Інтерни дізналися, що для того, щоб стати держслужбовцем потрібно пройти тестування та співбесіду. Цікаво, що на 1 посаду може претендувати 60-80 осіб. На сьогодні у Верховній Раді України відкрито близько 88 вакансій.

А наприкінці дня інтерни мали можливість поспілкуватися з деякими з керівників стажування – Анжелою Володимирівною Малюгою, керівником секретаріату Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, та Сергієм Анатолійовичем Горячевим, керівником Інформаційного управління Апарату ВРУ.

Віталія Томахів, 
практикантка ГО «Ліга інтернів»