Презентація "Порталу громадських обговорень законопроектів" для працівників комітетів ВР

Чтв, 24/11/2016 - 14:45

24 листопада відбулося навчання-ознайомлення з бета-версією системи «Портал громадського обговорення законопроектів»  та Електронного реєстру громадських організацій для працівників секретаріатів комітетів.

«Портал громадського обговорення законопроектів» розробила та підготувала до впровадження Програма USAID РАДА спільно з Апаратом Верховної Ради, відповідно до рекомендації Місії Європейського парламенту щодо внутрішньої реформи та підвищення інституційної спроможності Верховної Ради"У відповідності до Плану заходів «Відкритий парламент», необхідним є забезпечення права громадян України коментувати законопроекти, які зареєстровані у ВРУ та є предметом громадського обговорення (з використанням, серед іншого, WEB інтерфейсу та новітніх ІТ засобів)."

Портал стає комунікаційною ланкою між працівниками комітетів, народними депутатами, експертними групами та громадянами задля вдосконалення національного законодавства. Ресурс надає можливість і комітету ініціювати  громадське обговорення законопроекту, і громадянам запропонувати обговорення. В подальшому планується розширення можливостей порталу: якто залучення до обговорення лише певного кола осіб, насамперед експертів, виставляти певні фільтри.

«Портал громадського обговорення законопроектів» дозволяє користувачу переглянути, які законопроекти на обговоренні, як проходить перебіг обговорення, отримати лінк на картку. Крім того, користувач може обговорити не лише документ в цілому, але і по статтях.

Директор Програми USAID РАДА Ігор Когут наголосив на важливості впровадження цього інформаційного ресурсу: «Я не кажу, що робота комітетів з цими компонентами стане легшою, однак, якщо громадяни не можуть брати участь у обговоренні законопроектів, ми не можемо говорити про правову та демократичну державу».

Керівник Управління комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України Олексій Сидоренко відмітив, що на «Порталі е-петиції до ВР»  є 80000 зареєстрованих користувачів, а більше 50000 верифіковані по смс, тобто підтвердили свою особу і активно взаємодіють з ВР. Це дає підстави стверджувати, що є великий запит від суспільства на участь у законотворчій діяльності.

Проектний менеджер Лабораторії законодавчих ініціатив Вікторія Баклаженко, презентувала  Електронний реєстр громадських організацій, ресурс, в якому зібрана інформація про громадські організації, з якими можуть співпрацювати комітети. В реєстрі зазначена повна інформація про організацію, сфери її діяльності, фінансування, інформацію про співробітників та контактні дані. Якщо організації не має в базі, комітет може відправити запит про співпрацю. База наповнюється через заповнення громадськими організаціями анкети, дані в яких ретельно перевіряються. Комітети можуть запросити організації на захід, слухання, експертних обговорень, в тому числі розробка таких іновативних інструментів як  shadow reports та policy papers.

Працівники комітетів долучилися до жвавої дискусії. Вони запропонували долучити до реєстру громадських організацій наукові установи, задля долучення експертів з різних кіл до обговорень.

Всіма учасниками заходу була підтримана ідея спростити комунікацію між виборцями і народними депутатами: створити можливість здійснювати її напряму через портал ВР.
 

Завантажити презентацію.

Рубрика: