Програма USAID РАДА і народний депутат Оксана Юринець обговорили можливості обміну з польськими парламентарями досвідом роботи депутатів в округах

Втр, 09/04/2019 - 10:00

8 квітня представники Програми USAID РАДА та народний депутат України Оксана Юринець провели робочу зустріч. Вони обговорили перспективи запровадження програми обміну з польськими парламентарями кращим досвідом роботи депутатів у округах (Твіннінг). Ця діяльність проводиться в рамках реалізації проекту «Модельний округ».

Програму РАДА представляли її директор Ігор Когут та експерт з питань посилення парламенту Леся Нечипоренко.

Твіннінг передбачає обмін кращим досвідом і практиками роботи парламентарів в окрузі, взаємодії з виборцями, запровадження інструментів комунікації з громадським сектором, ЗМІ, бізнесом, органами місцевого самоврядування.

У 2012-2013 роках Оксана Юринець брала активну участь у тренінгах та навчальних програмах, спрямованих на сприяння політичній участі жінок, що реалізувались Національним демократичним інститутом (NDI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Оксана Юринець - одна з чотирьох депутаток, які були обрані до парламенту у 2014 році в одномандатних виборчих округах.  

Впровадження проекту «Модельний округ» - один з напрямків діяльності Програми USAID РАДА. Його мета - створити найбільш ефективну модель комунікації та взаємодії народних депутатів з виборцями. Більш детальна інформації про нього міститься за посиланням http://www.radaprogram.org/sites/default/files/publications/download_file.pdf.

У рамках реалізації проекту в попередній період Програма USAID РАДА налагодила співпрацю з 7 народними депутатами. У наступній фазі проекту передбачається поширити кращі практики на чотири регіони (Схід, Захід, Північ, Південь), а також розширити роботу з різними категоріями виборців (НУО, місцеве самоврядування, ЗМІ, бізнес-асоціації, ін.).

У рамках проекту передбачається також створення в Апараті Верховної Ради окремого структурного підрозділу, який сприятиме депутатам у їхній роботі в окрузі і зв’язку з виборцями.

Програма РАДА вже має досвід організації ознайомчих візитів з метою вивчення і обміну кращими практиками роботи парламентарів в окрузі і комунікації з виборцями. Так, у 2017 році відбулись ознайомчі візити до Німеччини учасників пілотного проекту «Модельний округ» народних депутатів Павла Різаненка, Олександра Черненка та Ігоря Гузя. Вони відвідали виборчі округи депутатів Бундестагу Крістофа Бергнера і Гартмута Кошика.

Програма USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» реалізується Фондом Східна Європа за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).